• با ما تماس بگیرید! 09127742994
  • حتما به کانال تلگرام ما سر بزنید!
  • alpcompanyy@gmail.com

معرفی انواع رادیاتور های موجود در بازار تاسیسات کشور

انواع رادیاتور

انواع رادیاتور

معرفی  انواع رادیاتور  های موجود در بازار تاسیسات کشور:

از گذشته رادیاتور شوفاژ در انواع مختلف رادیاتور های پره ای ، رادیاتورهای پنلی و رادیاتور های حوله خشک کن تولید می شده اند که رادیاتورهای حوله خشک کن عموما در حمام یا فضای نزدیک آن جهت خشک

نمودن حوله و لباس مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های اخیر رادیاتورهای قرنیزی و رادیاتورهای تزیینی از جنس شیشه ای نیز به این دسته از پایانه های حرارتی تنوع بخشیده اند.

رادیاتور پره ای:

این نوع رادیاتور ها از قرار گرفتن تعدادی پره در کنار هم ساخته شده که میزان گرمادهی بر اساس تعداد پره و جنس رادیاتور تعیین می گردد.

انواع رادیاتور پره ای:

۱)فولادی:

انواع فولادی رادیاتور ها معمولا از ورق فولادی به ضخامت ۱/۲۵ میلیمتر ساخته می شوند. پره ها در کارخانه با پرس کردن ورق های فولادی و جوش دادن ساخته می شود.

    تنها مزیت رادیاتور های فولادی قیمت پایین تر آنهاست.

۲)آلومینیومی:

جنس این رادیاتور ها همانطور که از اسمش پیداست آلومینیومی می باشد.

امروزه عموما از رادیاتور پره ای از جنس آلومینیومی استفاده می شود.

رادیاتور های پنلی آلومینیومی به دلیل دارا بودن ضریب هدایت حرارتی بالاتر نسبت به فولاد دارای گرمادهی بیشتریست.

همچنین وزن آن کمتر و از زیبایی بیشتری برخوردار است.

به دلیل مقاومت بالاتر آلومینیوم در برابر خوردگی توصیه می شود در مناطق مرطوب حتما از رادیاتور هایی از جنس آلومینیوم استفاده شود.

رادیاتور پنلی:

رادیاتوهای پنلی نسل جدیدی از رادیاتور ها هستند که معمولا از ورق فولادی ۱٫۱۵ یا ۱٫۲ میلیمتر ساخته می شود. این نوع رادیاتور ها به دلیل دارا بودن سطح  حرارتی صاف، گرمای یکنواخت تری نسبت به نوع پره ای ایجاد می کنند.

انواع رادیاتور های پنلی:

۱)معمولی ۲)ویترینی ۳)ستونی

یکی از مشکلات این رادیاتور ها آنست که در صورت سوراخ شدن یا زنگ زدگی باید به کلی تعویض شوند .

نصب رادیاتور

رادیاتور های حوله خشک کن:

همانطور که از اسم این رادیاتور ها پیداست برای خشک کردن حوله و البسه مورد استفاده قرار می گیرد. عموما در حمام و یا فضا های اطراف آن نصب  میگردد.همچنین می توان گفت برای گرم کردن حمام نیز کابرد دارند. رادیاتور های حوله خشک کن معمولا از پنل هایی با لوله های افقی تشکیل شده است که لوله ها محلی برای آویز نمودن حوله و لباس می باشد.

رادیاتور قرنیزی:

از جدید ترین سیستم های حرارتی هستند که در سیستم های گرمایش اماکن استفاده می شوند. پوسته خارجی از آلومینیومی ساخته شده که در پشت آن لوله آب گرم قرار گرفته است. اشغال فضای کمتر نسبت به انواع رادیاتور های دیگر، گرمای یکنواخت تر، سطح وسیع تر و در نتیجه امکان استفاده از انرژی های نو از مزیت های این رادیاتور می باشد.

رادیاتور تزئینی:

امروزه زیبایی و چیدمان ساختمان ها از مهمترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب سیستم های تهویه مطبوع ساختمان است. سیستم گرمایش با رادیاتور تزیینی یا رادیاتور دکوراتیو به ظاهر شبیه یک صفحه قاب مانند یا آینه است، اما این رادیاتور ها در پشت قاب یا شیشه (رادیاتور شیشه ای) خود، دارای شبکه های عبور آبگرم می باشند  که به شیوه انتقال حرارت جابجایی و تشعشعی قادر به گرم نمودن فضای داخل ساختمان هستند.

از دیگر نکات قابل توجه در مورد رادیاتور های تزئینی قابلیت سفارش هر گونه تصویر بر روی آنها است.

رادیاتور های برقی:

بر خلاف تمامی رادیاتور ها به سیستم مرکزی وصل نبوده وتوسط انرژی الکتریکی تولید انرژی حرارتی می کنند.شکل آنها تقریبا شبیه به رادیاتور های پره ای می باشد  و نحوه عملکرد این نوع از رادیاتور ها به شیوه ای است که مایع روغنی در اثر گرما در درون لوله حرکت کرده تا گرما را در سطح پره ها پخش نماید. از مزیت های این  رادیاتور ها دقت بالای کنترل دمای آنهاست اما در کنار مصرف نسبتا بالایی که عموما این رادیاتور ها دارند بازده گرمایی نسبتا پایینی را ایجاد می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می توانید از این برچسب ها <abbr title=“HyperText Markup Language”>HTML</abbr> و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

طراحی سایت ، طراح وب